Svētdienas skola 2013/2014
Svētdienas skola 2012/2013
Svētdienas skola 2007/2008
Svētdienas skola 2008.gada Adventa

Svētdienas skola 2007./2008. mācību gadā.

Šajā mācību gadā Ogres Svētdienas skolu apmeklēja 19 bērni.

Daži no viņiem – kā, piemēram, Alise, Beāte, Rasa – nāk jau vismaz 4 gadus, daži nāk otro vai trešo gadu. Pavisam no jauna šogad mums pievienojās 4 bērni.

Visu gadu kopā ar bērniem bijām arī mēs – skolotāji – galvenokārt Taiga, Ineta, Ruta. Atsaucīgi skolas darbu atbalstīja Jugita un Raimonds.

Un nu – neliels ieskats mācību gada laikā!

• Svētdienas skolas nodarbības notika visu mācību gadu, katru svētdienu plkst.10.00, draudzes mājā.
  • Katra mēneša pirmajā svētdienā notika bērnu dievkalpojums plkst.9.00

Lai gan brīvajā dienā piecelties nebūt nav viegli, lielākoties  arī dievkalpojumi tika labi apmeklēti. Tos vadīja draudzes mācītājs Modris.

• Pēc bērnu dievkalpojuma reizi mēnesī svinējām sadraudzību – ar torti un gardumiem, ar iepriekšējā mēneša jubilāru sveikšanu. Katrs gaviļnieks dāvanā saņēma jauku kristīgu grāmatu „Mēs priecājamies!”

• Pagājušā mācību gadā katrs Svētdienas skolas skolēns audzēja žirafēm kaklus...kuram būs garāks?

• Šogad katrs iejutās lokomotīves vadītāja ādā – pirmajā nodarbībā katrs saņēma lokomotīvi, ielīmēja lodziņā savu bildi un aiziet! Pēc katras apmeklētas nodarbības vilcieniņš kļuva garāks par vienu ticības, prieka, lūgšanu un draudzības vagoniņu. Pēdējā nodarbībā vagoniņus skaitījām – izrādījās, ka daudzi bērni ir apmeklējuši gandrīz visas nodarbības mācību gada garumā. Īpašs paldies par izturību Kristapam, Annijai, Beātei, Elmāram, Rasai, Tomam, Ancei, Alisei!

Katrā ziņā – šajā „sacensībā” uzvarētāji bijām mēs visi!

• Katru nodarbību mācījāmies par Dievu, lūdzām, dziedājām, spēlējām spēles, zīmējām un pildījām darba lapas, runājāmies un diskutējām, skatījāmies kristīgas videofilmas,
  • Protams, veicām dažādus praktiskus darbiņus. Vai atceraties, cik lieliski gaisīgi eņģeļi virpuļoja pie draudzes mājas griestiem Adventa laikā?

Savukārt Lieldienu laikā gatavojām apsveikumus draudzes vecākajai paaudzei – mazās rociņas izveidoja vismaz 40 apsveikumus ar lieliem krāsainiem taureņiem ar pūkainām ūsām...

Protams, kā katru gadu, Adventa un Ziemassvētku laiks bija īpašs!

• Piedalījāmies arī LELB Virsvaldes organizētajā konkursā „Adventa zvani”. Kopā braucām uz Rīgu, piedalījāmies noslēguma pasākumā.
  • Šajā mācību gadā visi Svētdienas skolēni kopā ar draudzes locekļiem piedalījās lugas „Ziemassvētku brīnums” tapšanā. Bērni mācījās lomas
  • ( ilips, Laura, Denise, Toms, Beāte, Rasa, Alberts), dziedāja dziesmas
  • (nemaz nav viegli dziedāt solo pie mikrofona!), spēlēja vijoli (Kate). Manuprāt, ludziņa izdevās un visi vienprātīgi nolēma, ka gribētos ko tādu vēlreiz atkārtot! Protams, slava Dievam un paldies galvenajam režisoram Raimondam, lieliskajiem draudzes „aktieriem”, tērpu māksliniecei Jugitai un daudzajiem skatītājiem!
  • Pateicoties atbalstītāju Ilgas un Bruno ziedojumam, Ziemassvētkos katrs bērns saņēma saldumu paku un dāvaniņu. Un, protams, ballīti ar rotaļām un gardumiem!
  • Savukārt aprīlī kopā devāmies uz mākslinieku Sproģu keramikas darbnīcu. Tur māksliniece mums demonstrēja māla brīnumainās pārvērtības uz virpas. Vēlāk gājām pagalmā un katrs varēja izveidot savu plāksni no māla, izmantojot dažādus instrumentus. Šīs 12 plāksnes tika glazētas un...kas no tām taps, to jūs redzēsiet septembrī!

Māksliniecei ļoti patika mūsu Svētdienskolas aktīvie, darbīgie un ieinteresētie bērni. Patika tik ļoti, ka nodarbības beigās viņa katram uzdāvināja skaistu, glazētu zvanu!

Tāds kopumā bija mūsu gads. Mazs solītis pretī Dievam. Daudzas sirsnīgas bērnu lūgšanas un Dieva atbildes uz tām. Jauni draugi ārpus skolas. Dievkalpojumi un jauna garīga pieredze. Pateicība Dievam!

Arī nākamā mācību gadā jūs gaidīsim – bērnus vecumā no 7 līdz 12 gadiem. Gan tos, kas nāk jau daudzus gadus, gan tos, kas šogad atnāks pirmoreiz!

Svētdienas skola atsāks darbu 2008. gada 5. oktobrī ( mēneša pirmajā svētdienā ) plkst.10.00

Aicinām iesaistīties arī visus, kas varētu atbalstīt Svētdienas skolas darbu – gan finansiāli, gan ar kādiem materiāliem (papīru, rakstāmpiederumiem, dāvaniņām, balviņām u.c.)

Tāpat aicinām pievienoties mūsu skolotāju komandai palīgus. Pedagoģiskā izglītība nav nepieciešama, ticība un prieks gan!

Mārtiņš Kalējs

martins.kalejs.ogre@